Site menu
Our poll
Ce Server Doresti Sa Facem!!!!
Total of answers: 37
Saturday, 2024-09-28, 2:47 AM
Welcome Guest

Cum faci server mu online Part 1 - Counter strike

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cum faci server mu online Part 1
[McV]HbKGmDate: Monday, 2009-04-13, 10:01 PM | Message # 1
Sincer dar cateodata prea sincer=))
Group: Administrators
Messages: 71
Awards: 1
Reputation: 0
Status: Offline
PRIMUL PAS
Pentru a face un server de MU ONLINE trebuie in primul rind un computer foarte bun !!!
● Daca aveti un computer bun cu procesor bun shi videocartela buna, puteti face serverul si la 256 MB RAM, dar nu este garantat ca o sa mearga procesorul sa fie vreo 1.2 Ghz, incercati pe orice computer sa faceti server ca nu este foarte greu, dar cel mai bine sa aveti o completatie la computer care este mai jos !!!

● Daca Dvs o sa va jucati pe server si o sa lasati sa joace shi altii atunci aveti nevoie de :

● Procesor 1.5Ghz, 512 MB RAM

● Pentru un joc placut fara laguri shi alte lucruri neplacute => adica ca serverul sa mearga perfect este de dorit:

● Procesor 2.2Ghz, 1024 MB RAM

PASUL DOI
Pasul doi este controlul IP adresei pentru ca eu aici voi arata cum se face un server cu IP real => daca Dvs aveti proxy sau router atunci nu veti putea sa lansati serverul Online doar pe retea sau doar pentru Dvs
Controlul IP adresei se face in felul urmator
● Intrati in Start>Run

●Trebuie sa apara o fereastra ca aceasta de mai jos scriti cmd shi apasati ENTER

● Acum scriti ipconfig si apasati ENTER

● Acolo o sa scrie IP ADRES => scrietil undeva pentru ca mai tirziu o sa aveti nevoie de el !!!

PASUL TREI
1.Trebuie sa alegi o versiune de mu adica un client shi dupa client alegi shi MU SERVER => aici puteti face download la MU Server 0.97d+99items Click aici sau click aici pentru MU Server 0.99B, daca aveti acest client... daca nu aveti eu pot sa va dau lincul!!! Pe viitor daca o sa va trebuiasca de la 0.99 sau 1.0 sau 1.01 imi spuneti shi eu o sa va dau de unde sa le skoateti....
2. Acum dupa ce ati skos acest Mu Server puneti in Discul D: numaidecit D:MuServer, daca lati pus trebuie in el de configurat nishte failuri... Uitativa mai jos

● Lista failurilor care trebuie sa le modificati , in toate failurile de mai jos trebuie sa puneti IP-adresa Dvs => unde o sa vedeti ca este IP 127.0.0.1 sau altul punetil pe al Dvs care lati aflat in ipconfig:

● d:muserverCSConnectserverlist.dat

● d:muserverCSdataConnectserverlist.dat

● d:muserverCSdataServerlist.dat

● d:muserverDataIpList.dat

● d:muserverDatacommonserver.cfg - aici sunt trei locuri unde trebuie sa puneti IP Dvs => daca nu gasiti imi spuneti eu o sa va ajut !!!

● d:muserverDataLangchscommonloc.cfg - daca este versiunea 0.97D => daca scoteti MU Serverul care vi lam dat mai sus puneti aici IP Dvs daca aveti alt MU Server pentru 0.97 atunci uitativa mai jos !!!

● d:muserverDataLangkorcommonloc.cfg - daca este versiunea 0.97.0

● Trebuie sa mai skimbati IP adresa in 2 shorcuturi din Mapa Links => D:muserverlinks
Gasiti shorcutul nr. 8 si puneti proprietati, ca in imagine unde scrie IP 127.0.0.1 schimbati in IP Dvs!
8.lnk - Properties


Mai bine taci decat sa zici o prostie!!!http://onesti.ucoz.org/
 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Tag Board
Login form
Search
Site friends
  • Create your own site
  • Statistics